Strona główna > Sprężarki stacjonarne > z wtryskiem oleju > Sprężarka tłokowa chłodzona powietrzem LE/LT

Sprężarka tłokowa chłodzona powietrzem LE/LT

Technologia Sprężarki tłokowe chłodzone powietrzem LE/LT
Wydajność Wydajność 3 do 29l/s, 7 do 61 stóp 3/min
Ciśnienie Nominalne ciśnienie robocze 10, 15, 20 i 30 barów
Moc silnika: 1.5 do 15 kW – 50 lub 60 Hz
Poziom hałasu 65 do 86 dB (A)
Sprężarka tłokowa chłodzona powietrzem LE/LTSprężarki LE/LT spełniają unikatowe wymagania bardzo zróżnicowanych grup użytkowników.

Uwzględniono wiele sprawdzonych cech, łącznie z układami V i lekkimimateriałami, w celu uzyskania niskich drgań i optymalnego rozproszeniaciepła, aby zapewnić długi czas pracy.

Żeliwny wał napędowy i wentylator chłodzący są osadzone w bardzowytrzymałych łożyskach kulkowych, co zapewnia wysoką trwałość orazpłynną i cichą pracę urządzenia.

Sprężarki rodziny LE/LT charakteryzują się długimi okresami między serwisami i ograniczonymi kosztami konserwacji.

Pozostałości oleju są bardzo niskie (< 0,1 g/kW/h), dzięki czemuzespoły te są idealne dla kluczowych zastosowań przemysłowychwymagających ciągłości pracy systemów. W połączeniu z oferowanymi przezfirmę Atlas Copco produktami zapewniającymi wysoką jakość wytwarzanegopowietrza, takimi jak filtry DD/PD, osuszacze chłodnicze FD i osuszaczeadsorpcyjne CD, tworzą instalacje produkujące powietrze o wysokiejjakości, idealne dla zastosowań, w których czystość powietrza maznaczenie kluczowe.

  • Zespół blokowy: dla napędów pasowych i bezpośrednich w zastosowaniach oferowanych przez producentów oryginalnego sprzętu.
  • Zasilacz: blok z montowanym za pomocą kołnierza silnikiem elektrycznym z zabezpieczeniem IP55 i klasą izolacji F.
  • Zespół kompletny:kompletne stanowisko do wytwarzania sprężonego powietrza w wersji zwyciszeniem lub bez, z podłączonymi urządzeniami do uruchamiania iregulacji, zamontowane na zbiorniku zgodnym z normą CE.
  • Zespół: kompletna,wolnostojąca instalacja do wytwarzania sprężonego powietrza w wersjibez wyciszenia lub z wyciszeniem, które redukuje poziom hałasu do 65 dB(A).

Zasady sprężania:
Sprężarka tłokowa to sprężarka wyporowa posiadająca tłok, który poruszasię w cylindrze.

Gdy tłok opuszcza się w dół, zwiększając dostępną przestrzeń, spadekciśnienia powoduje otwarcie zaworu wlotowego i powietrze jest wciąganedo komory sprężarki.

Następnie, po przejściu tłoka przez punkt zwrotu odpowiadającymaksymalnej objętości komory sprężarki, zawór wlotowy zamyka się, gdyciśnienie powietrza zaczyna wzrastać.

W miarę zmniejszania się komory sprężania wzrasta ciśnienie powietrza.

Na koniec, gdy ciśnienie osiąga wcześniej ustaloną wartość, otwiera sięzawór spustowy i sprężone powietrze opuszcza komorę sprężania.

Urządzenia wykonywane na zamówienie
Firma Atlas Copco rozumie, że nie każde zastosowanie sprężonegopowietrza jest takie samo.

Chociaż dążymy do zapewnienia kompletnego rozwiązania za pomocą naszychstandardowych urządzeń i opcji, rozumiemy również, że aby spełnićindywidualne wymagania klienta, niezbędna jest możliwość dostarczaniarozwiązań specjalnych, wykonywanych na zamówienie.

– Specjalne warunki klimatyczne
– Specjalne warunki środowiskowe
– Specjalne warunki lokalne
– Zastosowania OEM

Zastosowania morskie:
Wykorzystując sprawdzone dwustopniowe, chłodzone powietrzem sprężarkitłokowe serii LT, firma Atlas Copco opracowała całą rodzinękompaktowych, montowanych na ramie sprężarek wytwarzających ciśnienie30 barów, służących do uruchamiania silników wysokoprężnych.
Sprężarki rodziny LT spełniają wszystkie normy i wymagania określonedla zastosowań morskich

Śnieg:
Sprężarki tłokowe z wtryskiem oleju Snow-LE zostały opracowane podkątem długotrwałej, ciągłej pracy w ekstremalnych warunkachwystępujących w środowisku górskim.

Wybrane cechy:
Specjalnie opracowane systemy wlotu i wylotu powietrza zapobiegającedostawaniu się śniegu/wilgoci i zamarzaniu sprężarki
Konstrukcja podstawowych elementów ze stopów aluminium, co zapewniadużą żywotność, wytrzymałość i stosunkowo niewielką wagę
Zwarta konstrukcja w układzie V, co zapewnia niski poziom drgań.

Formularz kontaktowy

Dane adresowePytanie

 
Export-Import, ul. Piękna 16, 60-591 Poznań,

Machońko Sandvik i Atlas Copco
Maszyny budowlane Wacker | Atlas-Copco | Elektronarzędzia AEG | Elektronarzędzia Milwaukee | Narzędzia pneumatyczne Atlas-Copco | Narzędzia Bahco | Maszyny budowlane Volvo | Klucze dynamometryczne | Maszyny drogowe | Filtry i separatory